Audio-room » Kontakt

Kontakt

 
Nasz serwis jest już na facebooku. Lub go!

 

Jeżeli masz pytania, sugestie tematów do poruszenia w naszym serwisie, lub propozycje współpracy, zostaw komentarz albo napisz maila

audioroom_rafal@wp.eu

michal@audio-room.net

O czym warto do nas pisać:

Pomysły na wpisy;
Propozycje realnej współpracy;
Opinie na temat sprzętu;
Pytania;
Merytoryczne uwagi do wpisów;

A jeśli szukasz sprzętu dla siebie – wzmacniacza, amplitunera, kolumn, gramofonu, odtwarzacza, całego zestawu stereo, napisz:

audioroom_rafal@wp.eu

Skutek uboczny naszego hobby jest taki, że prawie zawsze mamy nadmiarowy sprzęt audio, który możemy odstąpić. Sprzęt zawsze można obejrzeć i sprawdzić przed zakupem.

Jeśli potrzebujesz porady przy wyborze, albo nawet podłączaniu sprzętu – w miarę możliwości też chętnie pomożemy.

 

 

9 comments

 1. tomtom

  Witam.
  Próbowałem “skomentować” pod postem ale ciągle mi wyrzuca że złe capcha więc sorki że piszę tutaj.
  Gdzie mogę kupić te głośniki niskotonowe (oryginalne 13/30/04 albo te które założyłeś 13/30/13)?
  Trochę pogooglałem i wyglądają na słabo dostępne. 🙁

 2. rafal lisinski

  Witam,

  Dziękujemy za informację o problemie z komentarzami, poprawimy.
  Odpowiedź w sprawie GDN 13/30/04 i 13/30/13 wysłałem mailem.

 3. Jarasss71

  Dzień dobry
  Mam wzmacniacz STUDIO 2000 A HI FI, nie wiem jakiej jest produkcji, ale wiem jedno, dzwięk wspaniały wygląd tez fajny, no i te wycieraczki, coś fajnego.
  Gra ten wzmacniacz z kolumnami MAGNAT ALL RIBBON 8 P2, zródło, gramofon- ADAM GS 424, deck- PIONEER CT 447, cd- ANITECH AE 350. Moje pytanie, do czego można go porównać, może jakieś testy?

  1. rafal lisinski

   STUDIO 2000 A HI FI to japoński (najprawdopodobniej) OEM produkowany dla niemieckiej sieci sprzedaży wysyłkowej. Nie ma jego dokładnej specyfikacji, ale sądząc po budowie, moc ma gdzieś w przedziale 30-50W na kanał. Nie miałem okazji go słuchać, ale na podstawie zdjęć “wnętrzności” mogę stwierdzić, że ten wzmacniacz jest zrobiony bardzo przyzwoicie i na dobrych podzespołach, nie ustępuje pod tym względem markowym japońskim konstrukcjom. Z tej serii były jeszcze wzmacniacze 2002 A i 3000 A, również wyglądają obiecująco.

   Jeśli chciałby Pan, żebyśmy przetestowali i opisali Pana wzmacniacz – oczywiście chętnie to zrobimy. Szczegóły możemy ustalić przez email.

   1. Jarasss71

    Przepraszam, że nie było mnie tak długo, oczywiście jestem za, żeby przetestować wzmacniacz i wystawić mu opinie, a teraz z innej beczki. Stoje przed zakupem kolumn, mam obecnie altusa 140 i chce go zmienić. Moje typy, to coś z sansui, hpm pioniera, yamaha, jbl. co panowie byście mi polecili, nie interesują mnie ‘marketowe zabawki’, tylko co s z vintage. Gdzieś słyszałem, że sansui z serii SP-X jest kiepski, czy to prawda?
    Pzdrawiam Jarek

    1. rafal lisinski

     Z kolumn starszych (lata 70-te i wczesne 80-te) polecałbym kolumny niemieckie, np. Grundig, Canton, Braun, niektóre modele Heco, także Magnata. Zdecydowanie łatwiej znaleźć coś przyzwoitego za ludzkie pieniądze, niż w przypadku Sansui, Pioneerów czy Yamahy. Niektóre starsze angielskie kolumny też są ciekawe, ale to trochę inny styl grania, przede wszystkim może brakować basu. Z nowszych (lata 80-te do obecnych) oczywiście lubimy Quadrale z serii Phonologue. A co się stało z Magnatami, które u Pana grały?

 4. Artur

  Witam!
  Fajna strona, recenzje …
  Mam pytanie
  We wzmacniaczu sansui A-710 jest z tyłu pole z trzema gniazdami (phono, tuner, tape) na oko – mały jack, opisane “compu selector”.
  Do czego służą te gniazda?
  Pozdrawiam

  1. rafal lisinski

   Są to gniazda do połączenia urządzeń marki Sansui wyposażonych w podobne gniazda (tuner, magnetofon, gramofon z tej samej serii). Wtedy takie urządzenie steruje dodatkowo przełączeniem źródła we wzmacniaczu, a przełączenie źródła we wzmacniaczu może też sterować danym urządzeniem. Oczywiście oba urządzenia muszą być włączone. Np. podłączamy gramofon Sansui P-L41 normalnie kabelkiem sygnałowym i dodatkowo kabelkiem zakończonym małymi jackami przez gniazda “compu selector”. Załóżmy, że wzmacniacz ma jako źródło wybrany tuner radiowy. Wciskamy przycisk START/STOP w gramofonie i oprócz tego że gramofon zacznie odtwarzać, dodatkowo wzmacniacz automatycznie sam zmieni źródło dźwięku na gramofon (PHONO). Albo: zmieniamy we wzmacniaczu źródło dźwięku na gramofon (PHONO). Oprócz tego, że wzmacniacz przełączy się na wejście Phono, dodatkowo wyśle sygnał do gramofonu, który sam uruchomi odtwarzanie (nie trzeba nic wciskać w gramofonie, wystarczy, że jest włączony). Tak samo działa to w przypadku magnetofonu podłączonego do wejścia TAPE 1 (włączenie odtwarzania w magnetofonie przełącza wzmacniacz na źródło TAPE 1, przełączenie na źródło TAPE 1 we wzmacniaczu uruchamia odtwarzanie w magnetofonie). W przypadku tunera sterowanie jest w jedną stronę (przełączenie stacji w tunerze powoduje przełączenie źródła we wzmacniaczu na tuner).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *