Marantz PM 550 DC

Comment

Recenzje Redystrybucje

To dość mocny (65W na kanał) wzmacniacz zintegrowany z początku lat 80 – wprowadzony w 1983 roku.

 

Wygląd:

Z jednej strony prosty, z drugiej elegancki. Zwarta mocna konstrukcja i metalowa obudowa świadczą o jakości. Nie jest to najpiękniejszy wzmacniacz jaki posiadałem, ale estetyczny i co ważne – bardzo praktyczny. Bardzo dużą zaletę stanowi niewielki jak na taką ilość opcji  rozmiar.

Wszystkie opcje dostępne na panelu przednim podzielone są na wygodne przyciski i przełączniki.

Wskaźnik głośności skalibrowany w dB – ustawiony w estetyczne rosnące linie.

DSCN3029

 

Opcje:

Tu Marantz przypadł mi do gustu, ma wiele wejść wygodnie przełączanych, korektor graficzny z opcją jego pominięcia. Dodatkowo zawiera wyjście przedwzmacniacza – wyprowadzone za korektorem i potencjometrem głośności – w przyjemnej formie dużego jacka na froncie – może ono służyć do nagrywania skorygowanego sygnału i podłączenia końcówki  mocy(jako pre-out). Możliwość podłączenia dwóch par kolumn, wiele wejść, także z przedwzmacniaczem gramofonowym i przyjemny korektor to standard, ale dobry standard. Szczególnie że przedwzmacniacz gramofonowy jest rozbudowany, włącznie z obsługą wkładek typu Moving Coil i możliwością podłączenia dwóch gramofonów.

Brzmienie:

DSCN3027Bardzo fajne jak na tę półkę sprzętu. Czyste, mocne, z odrobiną „mięsa” (wzmocnionej średnicy i górnego basu) – oczywiście można go wyrównać by brzmiał płasko – ale moim zdaniem w tym wypadku nie ma to najmniejszego sensu – dużo lepiej jest cieszyć się swoistym charakterem tego sprzętu. Moc słychać, jest jej zapas nawet na duże kolumny.

 

 

 

 

Wartość:

Ciężko ocenić, e-bay sugeruje ok. 500 zł. Allegro mniej. Brzmieniowo nie jest to najwyższa półka, ale spokojnie można go zakwalifikować jako bardzo solidną półkę średnią, także z powodu ilości opcji i możliwości podłączenia bardzo wielu sygnałów.

Moc wyjściowa: 65 watów na kanał przy 8Ω (stereo)
Obsługiwane częstotliwości: 10Hz to 50kHz
Zniekształcenia harmoniczne: 0.03%
Damping factor: 80
Wrażliwość wejścia: 0.28mV (MC), 2.8mV (MM), 150mV (line)
Sygnał do szumu: 82dB (MM), 95dB (line)
Wyjście: 410mV (liniowe)
Obsługiwane głośniki: 4Ω (minimum)
Wymiary: 416 x 117.5 x 329mmWaga: 8kg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *