Tags:

Trzy systemy z kolumnami Quadral część 1: Quadral Largo MK IV, Rotel RX-154A, Technics SL-D2

Comment

Bez kategorii Galerie RedystrybucjeMamy w AudioRoom miesiąc składania systemów. Trzy osoby odezwały się do nas z prośbą o pomoc w doborze kolumn lub wzmacniacza i kolumn. Zorganizowaliśmy spotkania odsłuchowe, ustaliliśmy priorytety, preferencje i układ pomieszczeń odsłuchowych i udało nam się złożyć bardzo przyjemnie grające zestawy. Poniżej prezentujemy pierwszy z nich, o dwóch kolejnych napiszemy wkrótce.

System 1: Quadral Largo MK IV, Rotel RX-154A, Technics SL-D2

W pierwszym przypadku chodziło o system do małego salonu (ok. 15 m2). Głównym źródłem dźwięku miał być gramofon Technics SL-D2, który właściciel już miał.

TECHNICS SL-D2
TECHNICS SL-D2

Do tego mieliśmy dobrać amplituner z lat 70-tych z ładnie podświetlaną skalą oraz podstawkowe kolumny głośnikowe. Uznaliśmy, że w tej przestrzeni i ustawieniu (na szafce) najlepiej sprawdzą się kolumny podstawkowe średniej wielkości. Zaproponowaliśmy niedużego Rotela RX-150a, który podczas spotkania odsłuchowego u nas bardzo przypadł do gustu przyszłemu właścicielowi – zarówno brzmieniowo, jak i wizualnie.

ROTEL RX-154a
ROTEL RX-154a

Wstępny odsłuch zrobiliśmy na kolumnach JMlab Laureate. Docelowo do Rotela dobraliśmy kolumny Quadral Largo MK IV. Są podobnej wielkości, jak JMlab-y, ale mają wylot tunelu basowego z przodu, dzięki czemu są nieco łatwiejsze w ustawieniu. Było to o tyle istotne, że kolumny miały stanąć bardzo blisko ściany. Przy tym kolumny te grają pełnym, dużym dźwiękiem z bardzo przyzwoitym basem, którego nie powstydziłyby się nieduże kolumny podłogowe, a jednocześnie nie duszą się w mniejszych pomieszczeniach.

QUADRAL LARGO MK IV
QUADRAL LARGO MK IV

Mimo dalekiego od ideału ustawienia (kolumny stoją na dość wysokiej szafce razem z resztą systemu), zestaw świetnie sprawdził się w docelowym pomieszczeniu. Rotel RX-154a ma dość niską moc (13 W na kanał z kolumnami o impedancji 4 omy), ale jest zupełnie wystarczający do słuchania z dość dużą głośnością w niewielkim pomieszczeniu. Co więcej, jest to amplituner kwadrofoniczny, więc system można rozbudować o dwa dodatkowe głośniki i z odpowiednim źródłem dźwięku uzyskać efekt wielokanałowy.

System 1: Quadral Largo MK IV, Rotel RX-154A, Technics SL-D2
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *