PRO.2 SP 200 przełącznik źródeł dźwęku i wzmacniaczy – galeria

Comment

Galerie Recenzje

PRO.2 SP 200 to bardzo przydatne urządzenie, jeśli mamy kilka systemów i chcemy używać w nich tych samych źródeł dźwięku. Ta wygoda niestety ma swoją cenę w postaci lekkiego przydźwięku w tle, który przełącznik wprowadza.

Przełącznik umożliwia przełączanie między 4 źródłami dźwięku, które mogą być podłączone jednocześnie do 4 wzmacniaczy. Mamy pełną swobodę ustawień, czyli można np. puszczać jednocześnie dźwięk z tunera przez wzmacniacz 1, dźwięk z CD przez wzmacniacz 2, dźwięk z komputera przez wzmacniacz 3 i dźwięk z odbiornika bluetooth przez wzmacniacz 4 – albo dźwięk z tego samego źródła przez kilka wzmacniaczy.

Przełącznik jest aktywny i niestety nie ma idealnie czystego tła (wprowadza lekki przydźwięk), więc raczej nie nadaje się do gramofonów, tylko do źródeł liniowych, a i to w systemach, w których wygoda jest ważniejsza od idealnego brzmienia. Jeśli jakość dźwięku jest ważniejsza, lepszym rozwiązaniem będzie przełącznik pasywny. Oczywiście urządzenie nie nadaje się także do przełączania sygnału z wzmacniaczy do kolumn, służy wyłącznie do przełączania sygnału ze źródeł dźwięku do wzmacniaczy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *