3 comments

  1. rafal lisinski

   Lepiej niż Eltax Liberty 5 raczej nie zagra. Nie robiliśmy bezpośredniego porównania, ale na ile mogę to ocenić z pamięci, Eltaxy są brzmieniowo lepsze pod prawie każdym względem. Jedyna przewaga AV 120 do dość szerokie (jak na kolumny tej klasy) brzmienie nawet w połączeniu z przeciętnym pod tym względem wzmacniaczem, podczas gdy Eltaxy potrzebują lepszego wzmacniacza, żeby sworzyć w miarę przyzwoitą przestrzeń. Ale to wynika głównie z faktu, że AV 120 trochę bardziej eksponują wyższą średnicę. Przynajmniej tak grała para, którą mieliśmy u nas.
   W UK tego na pewno pełno, to był chiński produkt marketowy na brytyjski rynek.
   AV 120 to raczej kolumny „na przeczekanie”, względnie do zastosowań, gdzie coś ma w miarę przyjemnie grać w tle, ale nie ma co oczekiwać cudów. Jeśli mamy zmieścić dobre brzmienie w niskiej cenie, sugerowałbym raczej kolumny podstawkowe i poświęcenie niskiego basu na rzecz lepszej całej reszty pasma. Na przykład Mission 760 grają moim zdaniem ogólnie dużo lepiej, niż Eltax Liberty 5, tyle że bas zaczyna im się koło 65 Hz (dla porównania, w EL5 ok. 40 Hz, w AV-120 ok. 50 Hz). Z AV-120 dostaniemy natomiast znośne brzmienie (w sumie zaskakująco znośne, biorąc pod uwagę ich konstrukcję) za bardzo małe pieniądze. Z tego, co pamiętam, ich cena wyprzedażowa to było £50, czyli jakieś 250 zł za parę.

 1. Av 120

  Potrzebuje glosnika wysokotonowego do takiej kolumny. Cokolwiek zeby grało do 100zl. I zeby pasowało w otwory. Jesli ktos ze chce pomoc prosze o sms 512447958

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *