Audio-room » Usługi

Usługi

Jesteśmy z Wami już dziesiąty rok! Przez ten czas dostaliśmy mnóstwo pytań i próśb o pomoc w doborze, zakupie i podłączaniu sprzętu, jego konserwacji i naprawach. W związku z tak dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy oficjalnie zaproponować Wam nasze usługi w tym zakresie.

Oferujemy:

1. Konsulting i aktywną pomoc w wyborze i zakupie sprzętu audio, szczególnie (ale nie tylko) sprzętu z drugiej ręki

2. Zdalną i bezpośrednią pomoc w podłączaniu sprzętu audio

3. Pomoc w naprawach, konserwacji i regulacji sprzętu

4. Wypożyczanie sprzętu audio


Szczegółowe informacje znajdziesz niżej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego (audioroom_rafal@wp.eu) lub przez nasz profil na Facebooku.

Usługi wymagające naszej fizycznej obecności świadczymy przede wszystkim w Warszawie i bliskich okolicach, ale w razie potrzeby możemy rozważyć dalszą wycieczkę. Zdalna pomoc i porady nie są ograniczone geograficznie. W przypadku wypożyczania sprzętu możliwa jest jego wysyłka (na koszt i ryzyko wypożyczającego).

*

**

1. Konsulting i aktywna pomoc w wyborze i zakupie sprzętu audio, szczególnie (ale nie tylko) sprzętu z drugiej ręki

Rynek wtórny sprzętu audio jest ogromny i nie zawsze łatwo wybrać sprzęt, który nie tylko będzie przyzwoity, ale do tego jego parametry będą pasować do pozostałych elementów zestawu, do pomieszczenia, w którym ma grać, oraz do potrzeb i preferencji użytkownika. Pomożemy w wybraniu brakującego elementu zestawu audio albo złożeniu całego zestawu tak, żeby grał dobrze, miał oczekiwane funkcje, sprawdził się w danym pomieszczeniu, mieścił się w założonym budżecie i w miarę możliwości estetycznie wyglądał. Podpowiemy, co można w miarę bezpiecznie kupić z wysyłką, a co lepiej znaleźć z możliwością osobistego odbioru. Doradzimy, o co warto spytać sprzedającego, na co zwrócić uwagę podczas sprawdzania sprzętu, które wady są mniej istotne lub łatwe w usunięciu i sprzęt można i tak kupić (na przykład po negocjacji ceny), a które są na tyle poważne, że lepiej jednak poszukać innej okazji. Możemy też towarzyszyć w zakupie i pomóc sprawdzić kupowany sprzęt, a nawet zamówić/kupić sprzęt na zlecenie przyszłego właściciela, sprawdzić go dokładnie, w razie potrzeby dokonać napraw i regulacji i przekazać sprzęt nabywcy.

*

**

2. Zdalna i bezpośrednia pomoc w podłączaniu sprzętu audio

Nie wszystkie urządzenia audio mogą ze sobą współpracować. Nie każde kolumny można bezpiecznie podłączyć do każdego wzmacniacza. Nie na każdym wzmacniaczu można postawić odtwarzacz albo tuner (a na żadnym nie należy stawiać doniczek ani wazonów). Nie do każdego wzmacniacza można bezpośrednio podłączyć gramofon. Nie każdy gramofon podłącza się do wejścia gramofonowego. Z drugiej strony to, że wzmacniacz czy amplituner ma 50 lat, nie musi od razu znaczyć, że nie da połączyć z nim przez bluetooth. Wzmacniacz ma gniazda w zupełnie innym kształcie, niż odtwarzacz? Prawdopodobnie jest kabel albo przejściówka, która załatwi sprawę. Zjedliśmy zęby na podłączaniu różnych urządzeń, czasem w dość nieoczywisty i karkołomny sposób, więc jeśli masz z tym kłopot, pomożemy go rozwiązać. A w granicach Warszawy możemy także przyjechać i fizycznie podłączyć sprzęt na miejscu. Jesteś na urlopie, a mama/żona płacze przez telefon, że przy sprzątaniu powyciągała kabelki i teraz radio nie gra? Żaden problem, podjedziemy i podłączymy 🙂

*

**

3. Pomoc w naprawach, konserwacji i regulacji sprzętu

Żaden sprzęt nie jest wieczny, ma prawo czasem nawalić. Każdy czasem potrzebuje czyszczenia i regulacji. Czyszczenie wzmacniaczy w środku jest wskazane szczególnie w przypadku starszych urządzeń; potrafi się w nich zebrać warstwa kurzu, której nie powstydziłby się strych prababci. Regulacja jest o tyle ważna, że każde urządzenie ma parametry, w których pracuje tak, jak powinno. Te parametry są fabrycznie ustawiane na właściwym poziomie, ale po latach pracy zwykle się rozregulowują. Jeśli na przykład wzmacniacz ma za niski lub za wysoki prąd spoczynkowy tranzystorów stopnia końcowego, może to wpływać negatywnie na jego brzmienie i zwiększać ryzyko awarii. W odtwarzaczach rozciągnięty pasek klinowy może powodować blokowanie się szuflady płyty. Nie mówiąc już o urządzeniach takich jak gramofony, które wymagają stosunkowo częstej regulacji i wymiany części zużywalnych (igły i paski). Ale nawet tak prozaiczny problem, jak przepalona żarówka podświetlająca skalę w amplitunerze może psuć przyjemność korzystania ze sprzętu. Sporą część czynności serwisowych wykonujemy sami. Jeśli jest konieczna bardziej skomplikowana naprawa, współpracujemy z doświadczonymi, sprawdzonymi i rzetelnymi technikami i z renowatorem, który świetnie naprawia drewniane obudowy kolumn, wzmacniaczy i amplitunerów.

*

**

4. Wypożyczalnia sprzętu

Oddajesz sprzęt do naprawy i potrzebujesz czegoś zastępczego na kilka dni, bo życie bez muzyki jest nie do przyjęcia? A może chcesz sprawdzić, jak grają wzmacniacz/kolumny/słuchawki, o których pisaliśmy? Mamy sporą „stajnię” sprzętu grającego, który możemy udostępnić. Pracujemy nad listą dostępnych urządzeń, na razie – po prostu spytaj o sprzęt, który chcesz wypożyczyć. Wypożyczamy sprzęt za kaucją. Wysyłka wypożyczanego sprzętu jest możliwa w większości przypadków, ale jej koszt i ryzyko ponosi wypożyczający.

AudioKotów niestety nie wypożyczamy, odmówiły 🙂