Eltax Century – Galeria i recenzja

Comment

Galerie Recenzje

Są to bardzo przyzwoite, niedrogie kolumny dla osób szukających dobrego brzmienia w niewygórowanej cenie. Jak na kolumny podłogowe są stosunkowo nieduże, ale dzięki połączeniu dwóch głośników niskotonowych z tunelem bass reflex grają mają satysfakcjonujące niskie tony bez konieczności korzystania z dodatkowego subwoofera.

Kolumny nie są oczywiście ‘audiofilskie’, ale w swojej klasie cenowej bardzo dobre. Mają dość klarowne, pełne, głębokie brzmienie. Mimo otwartej konstrukcji bas jest nieźle kontrolowany, w satysfakcjonującej ilości, ale nie zagłusza pozostałych częstotliwości. Wysokie tony są łagodne, ale klarowne, średnica przyjemna i dość ciepła. Kolumny mają obciążalność do 100 W mocy ciągłej, 200 W mocy dynamicznej, można je więc bez obaw podłączać do dość mocnych wzmacniaczy. Nie jest to oczywiście konieczne, już z wzmacniaczem 25 W na kanał bez problemu nagłośnią spore pomieszczenie. Dzięki zastosowaniu głośników 6-omowych nie przeciążają wzmacniaczy i nadają się także do pracy z amplitunerami kina domowego.

Obudowy są dość ciężkie, solidne i stabilne. Konstrukcja jest otwarta, dwudrożna, z dwoma głośnikami niskotonowymi o średnicy 16 cm i tekstylną kopułką wysokotonową. Zbudowane są dużo bardziej przyzwoicie, niż większość kolumn za takie pieniądze, oprócz solidnej obudowy i niezłych przetworników mają zwrotnice, a nie tylko pojedynczy kondensator przed głośnikiem wysokotonowym. Pasmo przenoszenia to 45 – 20.000 Hz i są to realne dane. Są przygotowane do pracy z wzmacniaczami dedykowanymi do kolumn o impedancji 4-8 omów.
Dane techniczne:

moc ciągła 100W, muzyczna 200W,
pasmo przenoszenia 45 – 20.000 Hz
impedancja 4-8 omów, dobrze współpracują także ze wzmacniaczami 8 omów
Wymiary: 800 x 220 x 255 mm (W x S x G)
waga 1 kolumny 9,5 kg

 

Kilka zdjęć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *