Tags:

Trzy systemy z kolumnami Quadral cz. 3: Quadral Amun MK V, Pioneer SX-950, Denon DCD-F102

Comment

Galerie Redystrybucje

Przedstawiamy trzeci złożony przez nas ostatnio zestaw, podobnie jak w poprzednim przypadku oparty na doskonałych podłogowych kolumnach Quadral Amun MK V z wstęgowym głośnikiem wysokotonowym.


System 3: Quadral Amun MK V, Pioneer SX-950, Denon DCD-F102

W trzecim przypadku chodziło przede wszystkim o wymianę średniej wielkości kolumn podstawkowych Ceeroy 6032, z którymi grał amplituner Pioneer SX-950 (kupiony po konsultacji z nami jakiś czas temu) na większe kolumny lepszej klasy.

Pioneer SX-950

Ceeoy 6032 to bardzo dobre kolumny, ale raczej do małych i średnich pomieszczeń.

Ceeroy 6032

Ten zestaw gra natomiast w sporym salonie (ok. 30 m2), więc pomysł zmiany kolumn na większe był jak najbardziej zasadny. Właściciel początkowo myślał o odkupieniu naszych Quadrali Tribun, których jednak w tym momencie już nie mieliśmy. W tym przypadku również zaprosiliśmy do posłuchania podłogowych Quadrali Amun MK V i na nich stanęło.

QUADRAL AMUN MK V
QUADRAL AMUN MK V

W docelowym pomieszczeniu kolumny zagrały bardzo dobrze. Dodatkowo zastąpiliśmy dotychczasowe źródło (mała wieża Sony, która służyła głównie jako odtwarzacz płyt) niedużym odtwarzaczem CD Denon DCD-F102.

Denon DCD-F102

Nie jest to oczywiście źródło wybitne, ale niedrogie, całkiem dobre (na pewno lepsze od poprzednika), a przede wszystkim zajmuje znacznie mniej miejsca.

W tym systemie docelowo również ma znaleźć się gramofon.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *